BoJJaD Alternative Music News Haberler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BoJJaD Alternative Music News Haberler

Yeni Bir Baslangic....

PortalliPortalli  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Mercan Dede'den: "800"

YazarMesaj
BoJJaD
Admin
BoJJaD

Kadın

Mercan Dede'den: "800" Empty
MesajKonu: Mercan Dede'den: "800"   Mercan Dede'den: "800" Empty10/10/2007, 14:19

Mercan Dede'den: "800" Mercandedemk2

Mercan Dede'nin yeni albümü "800" Ekim'de yayınlanıyor. Mercan Dede yeni albümü "800"de 2007'nin Mevlana yılı olması nedeniyle "barış" temasını işliyor. Farklı dillerden ve farklı kültürlerden sanatçıları albümünde konuk eden Mercan Dede'nin albümünde; Türkiye'den Ceza ve Yıldız Tilbe albüme konuk olurken, yurt dışından ünlü sanatçı Azam Ali bir parçada konuk olarak yer alıp, Farsça bir parça seslendiriyor. İsviçreli Mich Gerber (bas), İranlı Ziya Tabassian (perküsyon), Hintli Shankar (dolak ve tabla), Çinli Shen-Chi(eru), Kanadalı Ben Grossman (hurdy-gurdy) albümün diger ünlü konuklarından...
Mercan Dede İngiliz BBC'ye verdiği söyleşide, önümüzdeki ay çıkacak "800" adlı albümünün ardından müziğe veda edeceğini söyledi. Mercan Dede, "Heyecan duyduğum sürece müziği bırakmayacağımı söyledim. Hâlâ o enerjiye sahibim ancak durup neler yaptığıma bir bakmak bence önemli" dedi. Müzikle geçen son 15 yılı için "rüyamda görsem inanmazdım" diyen müzisyen, Mevlana'nın doğumunun 800'üncü yılı nedeniyle albümüne bu ismi verdiğini söyledi. BBC, haberinde Mercan Dede'yi "dünyaca tanınan Türk müzisyen" olarak nitelendirdi.
https://rockbojjad.yetkin-forum.com

Mercan Dede'den: "800"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-